Gradul de artroză a genunchiului radiomodat

Ghidoo - descopera internetul interesant.

Sunteți pe pagina 1din Căutați în document Editura Gr. Popa, U. Popa, Paulina Ciurea — U. Craiova Tehnoredactare computerizată: ing.

gradul de artroză a genunchiului radiomodat

Sorin Popescu Coperta: ing. Universităţii nr.

gradul de artroză a genunchiului radiomodat

Popa" Iaşi. Nici o parte din acest volum nu poate fi copiată sau transmisă prin nici un mijloc, electronic sau mecanic, inclusiv fotocopiere, fără permisiunea scrisă din partea autorului sau a edi- turii.

gradul de artroză a genunchiului radiomodat

Popa" Gradul de artroză a genunchiului radiomodat str. Noile concepte imunopatogenice şi terapeutice au permis pe de o parte standardizarea protocoalelor de diagnostic, terapie şi monitorizare a patologiei menţionate, dar, în acelaşi timp, au oferit o altă perspectivă pacientului, prin prisma reducerii impactului funcţional şi ameliorării calităţii vieţii. Prezenta lucrare, adresată studenţilor medicinişti din ultimul an şi tuturor acelora care sunt pe drumul cunoaşterii bolilor reumatismale, este remarcabilă prin bogaţia şi actualitatea informaţiei, claritatea expunerii, dovedind o ex- perienţă profesională solidă, câştigată în ani de asistenţă medicală şi didactică.

gradul de artroză a genunchiului radiomodat

Sunt luate în atenţie cele mai importante boli reumatismale inflamatorii cronice şi degenerative, din perspectivă clinică şi terapeutică, conţinutul şi, mai ales, iconografia personală, reuşind să transmită date bogate, organizate didactic în perimetrul exigenţelor actuale.

Rodica Chirieac. Prof dr.